به گزارش افکارنیوز،

مصطفی هادی‌زاده دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران درباره کشفیات موادمخدر در 7 ماهه امسال نسبت به سال گذشته اظهار داشت:‌کشفیات 47 درصد رشد داشته است و 39 هزار و 221 کیلوگرم کشفیات موادمخدر داشته‌ایم.

اخبار اجتماعی- وی خاطرنشان کرد: تعداد دستگیرشدگان هم در این مدت 10 درصد رشد داشته و 70 هزار و 714 نفر دستگیر شده‌اند و در 7 ماهه امسال تعداد دستگیرشدگان توسط پلیس 87 درصد رشد داشته است و در مجموع 19 هزار و 549 نفر توسط پلیس در 7 ماهه امسال دستگیر شده‌اند و اقدامات پلیس در استان تهران در این مدت ویژه بوده است. 

وی خاطرنشان کرد:‌در مراکز اقامتی معتادین متجاهر 70 درصد رشد پذیرش داشته‌ایم و این ظرفیت را افزایش داده است.

وی گفت: در خصوص اتباع خارجی نیز 914 نفر دستگیر شده‌اند که در این حوزه 188 درصد رشد داشته‌ایم.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران یادآور شد: در حوزه کشفیات هم استان تهران در 7 ماهه 9 درصد کشفیات کل کشور است. 

وی یادآور شد: بیشترین کشفیات استان تهران تریاک 26 هزار و 630 کیلوگرم است و کراک 3791 کیلوگرم و بعد از آن حشیش با بیش از 3 هزار کیلوگرم و مورفین با 3355 کیلوگرم بوده است. 

وی خاطرنشان کرد: بیشترین فراوانی دستگیرشدگان مربوط به معتادان که 4257 نفر است و 17 هزار و 227 نفر هم توزیع‌کنندگان موادمخدر بوده‌اند. 

وی خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین دغدغه ما موضوع موادمخدر محرک است و در حال حاضر 25 درصد مصرف‌کنندگان کشور موادمخدر صنعتی و محرک مصرف می‌کنند که موجب جرم‌ها و جنایت‌هایی نیز می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر موادمخدر تنوع زیادی دارد و با اسامی مختلفی جوانان را برای مصرف این موادمخدر تشویق می‌کنند.

در ادامه هادی‌زاده در مورد طرح یاریگران زندگی اظهار داشت: در جلسه سی‌و ششم ستاد مبارزه با موادمخدر طرح یاریگران زندگی به تصویب رسید و در سه حوزه پیشگیری، درمان و صیانت اقدامات لازم و تفاهم‌نامه‌هایی منعقد شد و مقرر گردید طرح یاریگران زندگی با رویکرد اجتماعی اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: از بهترین رویکرد ما در حوزه یاریگران زندگی محیط خانواده و محیط‌های کاری و آموزشی است. 

وی خاطرنشان کرد:‌ 50 درصد از منابع طرح یاریگران زندگی توسط ستاد مبارزه با موادمخدر، 25 درصد شورای اجتماعی وزارت کشور و 25 درصد دیگر توسط آموزش و پرورش باید تأمین شود.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران خاطرنشان کرد: در طرح یاریگران زندگی مهمترین و اصلی‌ترین رویکرد ما آموزش و پرورش است و در سال تحصیلی جاری 20 درصد مدارس استان در طرح یاریگران زندگی وارد عمل شده‌اند چرا که در این حوزه نیاز به اقدامات پیشگیرانه هستیم. 

وی خاطرنشان کرد:‌تا پایان سال 1400، 100 درصد مدارس طرح یاریگران زندگی پوشش می‌دهد و در این حوزه امیدواریم همه مدیران کل آموزش و پرورش کمک کنند تا این طرح به ثمر برسد.

وی گفت: هنرمندان یاریگر هم طرح آن در دست اجرا است و از آنها نیز کمک خواهیم گرفت.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران گفت: اقداماتی که در 7 ماهه امسال برای مبارزه با موادمخدر صورت گرفته است نسبت به مدت مشابه سال قبل در تمامی حوزه‌ها بیشتر بوده و امیدواریم که این اقدامات منجر به کاهش مصرف موادمخدر در بین جوانان شود.