به گزارش افکارنیوز،

امیرحسین فتحی پس از پیروزی استقلال مقابل استقلال خوزستان درباره وضعیت دستیاران وینفرد شفر گفت: دستیاران وینفرد شفر در اختیار باشگاه هستند تا در پایان فصل درباره آن‌ها تصمیم‌گیری شود. 

وی درباره حضور شفر در تمرین استقلال پس از تعلیق از سرمربیگری آبی‌پوشان عنوان کرد: ما هم از طریق واتس‌اپ و هم با ارسال نامه به او گفته بودیم که در محل تمرین حاضر نشود، به نظر من کار غیر‌حرفه‌ای کرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره اعتراض هواداران گفت: هواداران حق دارند اعتراض کنند، ولی تا پایان فصل صبور باشند تا تیم خوبی را برای فصل آینده بسازیم.
فتحی درباره پیروزی مقابل استقلال خوزستان تصریح کرد: این برد خوب و مقتدرانه را به هواداران خوب‌مان تقدیم می‌کنیم که در این فصل شاید از نتایج ما ناراحت بودند. امیدوارم ما را دعا کنند و پشتیبان ما باشند تا در لیگ و آسیا موفق باشیم.

وی درباره واکنش‌ها پس از تعلیق شفر از سرمربیگری استقلال و احتمال شکایت او گفت: من از زحمات آقای وینفرد شفر تشکر می‌کنم، ایشان مربی بزرگی بود و همه تلاش خود را برای استقلال کرد، ولی به هر دلیلی این اواخر نتوانست به استقلال کمک کند. همانطور که گفتم کار آقای شفر برای حضور در محل تمرین غیرحرفه‌ای بود. ایشان مربی‌ای است که ۵۰ سال سابقه دارد و خودش اذعان داشت که نامه ما را رویت کرده است. ما از طریق مسالمت‌آمیز و دیپلماتیک این مشکل را با کمترین هزینه مرتفع می‌کنیم.

فتحی افزود: شفر یک سال دیگر با استقلال قرارداد دارد و با کمترین هزینه پیگیر هستیم تا رضایت ایشان را جلب کنیم. هواداران و کارشناسان فوتبال مطمئن باشند که این کار با کمترین هزینه صورت می‌گیرد. من اگر در فوتبال هیچ کاری بلد نباشم به عنوان کسی که حقوقدان ورزشی هستم کار را مسالمت‌آمیز و از راه‌های حقوقی انجام خواهم داد.

وی درباره احتمال حضور قلعه‌نویی در فصل آینده به عنوان سرمربی استقلال گفت: من به همه عزیزان و بزرگواران و خانواده استقلال و پیشکسوتان استقلال احترام می‌گذارم. اما قبلا هم به صراحت گفته‌ام که مربی آینده ما خارجی است.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره این موضوع که فرهاد مجیدی فصل آینده به عنوان دستیار سرمربی خارجی در استقلال خواهد بود، گفت: مجیدی یک سال دیگر با استقلال قرارداد دارد و کنار مربی خوب و توانمند آینده ما خواهد بود.

فتحی درباره اینکه از عملکردش رضایت دارد یا نه تصریح کرد: ۳ بازی دیگر وجود دارد در این باره بعد از پایان مسابقات صحبت می‌کنیم.

وی درباره اینکه باشگاه استقلال الهیار صیادمنش را به فروش رسانده است، گفت: ما از هواداران هیچ چیزی را پنهان نخواهیم کرد. تیم که نتیجه بگیرد مربی خوب می‌شود و بد هم نتیجه بگیرد بد می‌شود. در مورد صیادمنش هر وقت اتفاقی صورت بگیرد خواهیم گفت. فروش بازیکن یکی از راه‌های درآمدزایی باشگاه‌ها است. باشگاه استقلال اگر موردی باشد قطعا به صورت شفاف به اطلاع هواداران خواهد رساند و مطمئن باشید صادق خواهیم بود.

مدیرعامل باشگاه استقلال در پایان درباره پست فرهاد مجیدی بعد از بازی با سپاهان عنوان کرد: از آقای مجیدی در این باره سوال کنید. ما ایشان را توبیخ نکردیم و فقط خواستیم که مربیان تیم برای حفظ آرامش پستی نگذارند.