به گزارش افکارنیوز،

انوشیروان محسنی بندپی عصر امروز در نشست کارگروه اشتغال استان تهران با اشاره به اینکه نرخ بیکاری این استان در سال ۹۷ به ۱۲.۲ درصد رسید، اظهار کرد: علت اصلی افزایش نرخ بیکاری در سال ۹۷ عملکرد نامطلوب بانک‌هاست.

محسنی بندپی گفت: بانک‌ها شرایطی را فراهم کرده‌اند که یک درصد نرخ بیکاری استان تهران نسبت به سال گذشته افزایش یافته که این ناشی از نبود همکاری و تعامل سیستم بانکی است.

استاندار تهران در ادامه افزود: هیچ جای توجیه نیست که نرخ بیکاری استان تهران به ۱۲.۲ درصد برسد و ۰.۲ درصد از میانگین کشوری بالاتر و با رشد ۱.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ باشد. ما کار مدیریتی را اینجا انجام می‌دهیم اما بانک‌ها در عملکرد خود اقدامی نمی‌کنند.

محسنی بندپی بیان کرد: میزان مهاجرت به این استان به میزانی نیست که بتواند نرخ بیکاری استان تهران را جابجا کند، طی چهار سال گذشته هرساله ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت این استان اضافه شده است و می‌تواند تا ۰.۵ درصد تأثیرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: پست‌بانک فقط به ۳۲ درصد و صندوق کارآفرینی امید به ۲۱ درصد تعهد خود عمل کرده است، اگر خودشان را به بانک کشاورزی با عملکرد ۷۱ درصدی برسانند آن زمان مهاجرت چندان در رشد نرخ بیکاری این استان مؤثر نخواهد بود.