به گزارش افکارنیوز،

نشریه انگلیسی‌زبان «گلوبال تایمز»، چاپ چین که به بیان نقطه نظرات دولت این کشور می‌پردازد، در مطلبی پیرامون بی‌تاثیر بودن فشارهای تازه دولت آمریکا بر ایران نوشت که حتی با خاتمه صدور معافیت از تحریم‌های نفتی ایران از سوی آمریکا، تسلیم ساختن تهران توسط واشنگتن غیرممکن است.

 این نشریه در بخشی از گزارش خود که یکشنبه منتشر شد، با اشاره به سخنان «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در هفته گذشته پیرامون عدم تمدید معافیت از تحریم‌های نفتی ایران نوشت، هدف کاخ سفید به صفر رساندن صادرات نفتی ایران، از پای درآوردن حکومت کنونی این کشور و در نهایت تغییر نظام است.

گلوبال تایمز در بخش دیگر این مطلب با اشاره به کاهش تدریجی وابستگی ایران به فروش نفت نوشت: صادرات نفتی ایران را نمی‌توان به صفر رساند. این کشور می‌تواند اقدام‌هایی را انجام دهد از جمله کاهش بهای نفت صادراتی و اعطای حق صادرات  نفت به شرکت‌های کوچک و متوسط برای اجتناب از تحریم‌های نفتی آمریکا که در حقیقت این کشور مدتی است  این اقدام‌ها را انجام می‌دهد.

این نشریه ادامه داد: ایران تجربه 40 ساله مواجهه با تحریم‌های آمریکا را دارد و توانسته برابر آن‌ها مقاومت کند. از منظر سیاسی،  تحریم‌ها احساسات ضد آمریکایی را در ایران افزایش می‌دهد. ایران کشوری است که به سادگی تسلیم نمی‌شود و افزایش فشار‌ها، اتحاد بیشتر این کشور را موجب می‌شود.  واکنش‌ دیگر ایران می‌تواند «تهدید به بستن تنگه هرمز» باشد.

گلوبال تایمز با تاکید بر تدوام مبادلات تجاری و اقتصادی تهران با اتحادیه اروپا، چین و روسیه نوشت: با وجود فشارهای زیاد، ایران با آمریکا مذاکره نخواهد کرد و مسلم است که این کشور تسلیم واشنگتن نمی‌شود و حتی شاید فعالیت‌های هسته‌ای خود را برای نمایش قدرت و عزمش از سرگیرد.

 این نشریه در خاتمه پیش بینی کرد که دست‌کم تا زمان حضور «دونالد ترامپ» در سمت رئیس جمهوری آمریکا، چشم انداز بسیار کمی از بهبود روابط بین  دو طرف وجود داشته باشد.