به گزارش افکارنیوز،

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس هر سال و در روز هفتم خرداد برگزار می‌شود، اما این انتخابات امسال در روز یکشنبه، 5 خرداد برگزار خواهد شد.

فراکسیون‌های نمایندگان و مستقلان ولایی و همین‌طور امید، در جلساتی، مشغول بررسی گزینه‌هایشان برای ترکیب هیئت‌رئیسه مجلس در سال آخر دوره دهم هستند.

اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکنون برای نحوه ورود و معرفی کاندید‌ها این فراکسیون برای انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس برای اجلاسیه چهارم تشکیل داده است، اما هنوز وارد مصادیق نشده و تصمیم نهایی در این باره را اتخاذ نکرده است.

شنیده‌ها حاکی از این است که اعضای فراکسیون در جلسه فردا (دوشنبه 30 اردیبهشت) مجمع عمومی فراکسیون درباره اینکه این فراکسیون برای انتخابات هیئت‌رئیسه پارلمان به صورت مستقل لیست دهد و یا برای ارائه لیست با سایر فراکسیون‌ها ائتلاف کند، تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کنند.

فراکسیون امید نیز برای بررسی نحوه ورود به انتخابات هیئت‌رئیسه کمیته انتخابات تشکیل داده که کمیته مذکور تا کنون 10 جلسه در این باره تشکیل داده اما به جمع‌بندی نهایی نرسیده است، البته قرار است این فراکسیون نیز در جلسه روز (سه‌شنبه، 31 اردیبهشت) مجمع عمومی درباره نحوه ورود به انتخابات به صورت مستقل و یا ائتلاف با سایر فراکسیون‌ها به منظور معرفی کاندیدا برای کرسی‌های هیئت‌رئیسه جمع‌بندی کند.