به گزارش افکارنیوز،

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه که برای شرکت در نشست گروه بیستبه ژاپن سفر کرده است در مصاحبه با یک روزنامه ژاپنی از احتمال سفر دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا به ترکیه در ماه ژوئیه خبر داد.

اخبار بین الملل- اردوغان که انتظار می‌رود در حاشیه نشست گروه بیست با ترامپ دیدار کند، در مصاحبه با روزنامه نیکِی گفت: معتقدم دیدارم با رئیس جمهور آمریکا در نشست گروه بیست برای حذف بن‌بست‌ها در روابط دوجانبه و تقویت همکاری‌هایمان از اهمیت برخوردار است.

وی افزود: علاوه بر این، صحبت‌هایی از احتمال سفر ترامپ به ترکیه در ماه ژوئیه شده است.

اردوغان تاکید کرد آنکارا از خرید سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه عقب نشینی نمی‌کند و اطلاعی در مورد اینکه واشنگتن تصمیم دارد پس از خرید سامانه روسی اس-۴۰۰، ترکیه را تحریم کند، ندارد.

رئیس جمهور ترکیه گفت: ما در حال حاضر مبلغ یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار برای پروژه جنگنده‌های اف-۳۵ پرداخت کرده‌ایم. اگر آن‌ها [آمریکایی ها] حرکت اشتباهی انجام دهند [ترکیه را تحریم کنند] ما پرونده را به دادگاه بین‌المللی خواهیم برد و آن‌ها را وادار می‌کنیم پولی که هزینه کرده‌ایم، باز گردانند.

تنش‌ها میان آمریکا و ناتو با ترکیه پس از آن بالا گرفت که آنکارا اعلام کرد در خرید سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه کاملا مصمم است. برخی منابع خبری گفته بودند ترکیه در صورت دریافت سامانه اس-۴۰۰ روسیه هدف تحریم‌های سنگین آمریکا قرار می‌گیرد و از تحویل جنگنده‌های رادار گریز اف-۳۵ باز می‌ماند.